teuntur dizaina blogs

Vai kļūt par interjera dizaineru?

Posted on: Decembris 24, 2007


Pašlaik esmu novērojis, ka augstskolās, kur var apgūt dizainu populārākās programmas ir interjera dizains. Piemēram BSA (es pats to tūliņ būšu pabeidzis) interjera dizaina fakultāte ir populārākā. Mācību gada sākumā bija pieteikušies ap 600 studentiem.. Protams, ka vieta visiem nepietika un labi ja 10-20 procenti tikai iestājās. Vēl viens novērojums Latvijā, ka dizainu (īpaši interjera) absolūts vairākums, kas apgūst ir sievietes, 95% noteikti. Un nu ekanomistus un PR zinātnes sāk apsteigt interjera dizaina programmas popularitātes ziņā. Varbūt tas arī pašreiz ir mazliet saistīts ar nekustamo īpašumu bumu, kur šādi speciālisti šķiet ir pieprasīti. Visnotaļ interesanti fakti, vai ne? Ja tu esi viens no tiem, kas grib studēt interjera dizainu vai to jau dari, tad atradu tev labu pamatinformāciju, kas varētu noderēt.
Optiskais internets

Advertisements

5 Atbildes to "Vai kļūt par interjera dizaineru?"

Datordizainaa atkal drusku savadaak, sieviesu nemaz tik daudz nav, vismaz man kursaa 🙂

He es savā kursā vienīgais džeks izdzīvojis 🙂 Hareems visapkārt.
ps. arī datordizains

Bet ja godīgi, vai tiešām Latvijā vajadzēs interjera un mēbeļu veikalos konsultantus ar interjera dizaina izglītību, jo būs milzīga pārprodukcija (un kur gan citur viņi strādās). Jo Ar pašreizējo daudzumu tagad kādus 10 gadus varētu neviens nestāties vairs studēt, jo vienkārši trūks darba. Tas ir mans subjektīvais skatījums.

Nu gads ir pagājis pēc šitā raksta un situācija tirgū ir mainijusies par 180 grādiem. Līdz ar nekustamo īpašuma burbuļa sprāgšanu uzskatu ka Interjera dizaina profesijai vairs nav perspektīvas lLatvijā. Turklāt Jau varētu būt tirgū ar diplomu vairāki simti, kam reāli tagd jāmeklē cita profesija , kur pelnīt naudu..

Nu tas viss atkarigs no katra pasa!
Turklat,ja studee dizainu arzemees,tev ir loti leilas iespeejas nakotnee staradat labaa darbaa.
Latvijaa arii ir iespeejas,tachu,kaa jau teicu,ka tas viss atkarigs no katra pasha,cik taalu un kaa izsisties. Skolaa visiem maaca vienu,bet kapecc vienmeer ir taadi,kuru vaardi pasaule paziistami joprojaam un bus paziistami vel ilgi??vini macijusies to visu vel ar tukstosiem kopaa,bet pieraadijusi sevi ar savam idejaam!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Patreiz izdevīgi

Optiskais internets

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5 other followers

Advertisements
%d bloggers like this: