teuntur dizaina blogs

Diskusija – Kas labāks – Corel Draw vai Adobe Illustrator

Posted on: jūlijs 18, 2008


Man kā dizaineram, kad mācijos augstskolā pirmā dizaina (vektorgrafikas) programma, ko mācīja bija COREL DRAW. Vēlāk, vasaras praksēs reklāmas aģentūrās un ,kad sāku patstāvīgi strādāt sapratu, ka vairums strādā uz Ilustratora. Lēnām apguvu to. Beigās kad visus savus datorus nomainiju uz mac ar corel pārtraucu strādāt, jo to vairs neizlaiž uz Mac ( Pēdējā bija 11 versija (kas ļoti gļukoja) pārgāju uz Illustrator. Pašlaik esmu 100 procentīgs Illustrator piekritējs. mani interesē Jūsu domas: Kam jūs dodat priekšroku un kapēc?

Advertisements

14 Atbildes to "Diskusija – Kas labāks – Corel Draw vai Adobe Illustrator"

IBM Corel.
māku ar to darboties un varu izdarīt visu, kas man nepieciešams.

No pieredzes zinu, ka Corel krasas attelo dazreiz nepareizi…. un poligrafija ta var salaist pasutijumu griste. lidz ar to Parsvara visas lielas firmas izvelas Adobe…

Man vairāk pie sirds iet Corelis, jo imo jamo ir vieglāk apgūt ^-^

Var salaist, var arī nesalaist, iedod opeļa braucējam bmw, arī var ielikt kokā. Gan jau saprati, ko ar to gribēju teikt 🙂 CorelDraw salīdzinoši lētāk maksā, pat diezgan, salīdzinot ar Adobe Illustrator, kur tu iegūsti tikai Illustratoru, bet Corel Draw vēl līdzi nāk CorelPaint un vēl kaut kas, vārdu sakot pilns ekipējums. Piemēram, mazam kantorim, kas pats taisa uzlīmes, printē turpat uz vietas, ideāls risinājums. Ka saka, CorelDraw labs līdz brīdim, kamēr nav milzums daudz objektu, tad gan tas sāk bremzēt, atšķirībā no Illustratora. Piemēram, ar Illustratoru maketēt kaut ko, mazohisms, tur atkal InDesign vajadzīgs, ar tai pašā laikā CorelDraw arī ērti to var izdarīt. Vārdu sakot, nav sliktu vai labu programmu, ir tikai atbilstošas vai nē. Bet pats es aktīvi apgūstu Inscape (bezmaksas, ja ja, daudzi saka sūds, Adobe un Adobe), nav nemaz tik grūti iebraukt, protams mega sarežģītiem nākas Adobe Illustrator lietot, bet ar tādiem darīšanās diezgan reti.

Ak jā, negrasies atsāktu to dizaina žurnālu taisīt? Bija interesanti pašķirstīt!

Nu ir visu laiku tada doma, bet tur reali laiku vajag , paslaik bloga vieglak un atrak iepostot. Turklat zurnalam prasas kvalitativaku saturu intervijas utt… pluss jatulko no resursiem padaudz , parsvara tur bija tadi info kas neta nemaz tik daudz nebija jo speciali iegadajos gramatas kur ieguvu pamatinformaciju… Ja butu vel kads entuziasts tad varetu to atsakt jo vienam gruti pavilkt visu…

Man besi visi korelisti, korelis ir miris….

personiigi daudzus pasutijumus izpildu Coreli bet par labaku atzistu Ilustrator, jo tas sniedz plasakas iespejas, loti laba ergonomika dazadu darbu veiksana + tas ir pilniba integrets ar visiem Adobe produktiem.

Lietoju ilustratoru, bet koreli laba lieta, kas nav ilustratoraa, ka var add page.. lidz ar to var uzreiz uz vairakam lapam salikt to vajag izdrukaat….

Ai, tā taču ir nemirstoša tēma un jautājums. Bet pozitīvi ir tas, ka dēļ tā karš nesāksies.
Pats kā sāku pirmo saskarsmi ar vektoriem korelī, tā arī jau gadus 5 ļurinu.

Ilustrātors ir vieglāk pārskatāms un tiem, kas ir iepazinušies ar citiem Adobe produktiem vieglāk sāk ar to strādāt, tādēļ mana balss ari ir par Ilustrātoru, lai gan mani ari augstskolā no sākuma apmācīja darbam ar Corel tomēr ilustrators priekš manis ir ērtāk pielietojams un daudzpusīgāks.

Kurs var pateikt kur var apgut programu Corel un cik tas apmeram maksa??Jau ieprieksh paldies…

Es vēl neesmu tik tālu ticis, pagaidām mēģinu dabūt sev Illustrator.. 🙂
Bet nu man kaut kā labāk patīk Adobe veidojumi.

Ari sāku ar corel kad bija kādi 15 gadi. Pirmais logo utml, bet tad nācās pārmesties uz Illustrator un uz Corel vairs pastrādāt ne varu, ne gribu/ Ploterdarbiem itkā viņā ir savi plusi un barcode arī, ja negribas vilkt plugus illustratoram, bet visādi citādi ar Illustrator to visu var paveikt daudz ātrāk, kā arī kopēji Adoeb produktu integrāciju corel nevar aizstāt ar savu paintshop

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Patreiz izdevīgi

Optiskais internets

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5 other followers

Advertisements
%d bloggers like this: